Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę, 6 lipca 2024 r. w Górowie Iławeckim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze kobiecych i męskich drużyn ochotniczych straży pożarnych. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach tj. biegu sztafetowym z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniu rozwinięcia bojowego z użyciem motopomp pożarniczych. W grupie kobiecych drużyn wystartowało 6 drużyn w tym trzy reprezentujące gminę Bartoszyce, natomiast w grupie 10 męskich drużyn również trzy drużyny reprezentowały naszą gminę. W klasyfikacji generalnej panie z Galin i Łabędnika okazały się bezkonkurencyjne zajmując odpowiednio 1 i 2 miejsce, natomiast za podium uplasowały się panie z Kinkajm.
W grupie męskich drużyn pożarniczych po raz kolejny bezkonkurencyjni byli zawodnicy z OSP Galiny. Wśród najlepszych na trzecim miejscu podium z minimalną stratą do drugiej drużyny uplasowali się strażacy z OSP Łabędnik. Po raz kolejny tego dnia szczęście opuściło naszego trzeciego przedstawiciela i poprzez złośliwość rzeczy martwych nie udało się uzyskać wymarzonego wyniku drużynie z OSP Kinkajmy co skutkowało zajęciem końcowego miejsca w drugiej piątce.
Drużyny z podium otrzymały od organizatorów pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem były samorządy gmin i powiatu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powitanie lata w Kiersitach

W dniu 29 czerwca 2024 r. w Kiersitach odbył się festyn Powitanie Lata. Wydarzenie to było nie tylko okazją do zabawy dla dzieci i dorosłych ale również dawało możliwość integracji społeczności lokalnej, zawieranie nowych znajomości oraz współpracę.
 
Podczas tego wydarzenia najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych dla nich m.in.:
- dmuchaniec
- animacje z Zakątkiem Niechcianych Zwierząt
- kurtyna wodna dzięki OSP Łabędnik.
Atrakcją były również samochody które biorą udział w difftach za co dziękujemy AGRO DRIFT.
 
Przybyli na to wydarzeni mogli również posłuchać występu zespołuTO MY z Kromarek oraz pobawić się przy zespole DOMINOO. Na Festynie nie zabrakło również przysmaków przygotowanych przez KGW Wisienki.
 
Mamy nadzieję, że wszyscy przybyli goście bawili się wyśmienicie na Festynie w Kiersitach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Festyn w Kiersitach

Najbliższe wydarzenia w Gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się na terenie naszej gminy w trakcie najbliższego weekendu:

???? Piknik Rodzinny w Wirwiltach, 28 czerwca 2024 r., godz. 16.00,
???? Powitanie Lata w Kiersitach, 29 czerwca 2024 r., godz. 16.00.
 
 
 
 

Informacja Państwowej Inspekcji Pracy

 

Piknik Rodzinny w Osiece

Dzisiejszy piknik rodzinny w Osiece odbył się dzięki zaangażowaniu i pomysłowości Koła Gospodyń Wiejskich Niezapominajki w Osiece, które zadbało o atrakcje kulinarne i animacyjne na przysłowiową piątkę z plusem.
Mimo mało korzystnej aury wszyscy uczestnicy spotkania bawili się wyśmienicie, a to przecież cieszy, jak nic innego, zwłaszcza w tak deszczowe popołudnie, które jak się okazało nie było żadną przeszkodą do radosnej zabawy.
Piknik współfinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Piknik Rodzinny w Osiece

Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Noc Świętojańska, obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca, to jedno z najbardziej magicznych i fascynujących świąt w Polsce. Jest to czas pełen obrzędów i tradycji, których korzenie sięgają czasów pogańskich. Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały, obchodzona jest w dzień letniego przesilenia, kiedy natura kwitnie w pełni, a siła życiodajna przyrody jest największa.
Wspaniała Noc Świętojańska, 22 czerwca 2024, w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną również była wyjątkowym wydarzeniem, które gromadziło ludzi z różnych środowisk i wieków. W otoczeniu pięknej przyrody i magicznej atmosfery wszyscy stali się częścią niezapomnianego święta, które nie tylko celebrowało tradycję i kulturę, ale także integrowało społeczność i troszczyło się o dziedzictwo.
Podczas tej wyjątkowej Nocy Świętojańskiej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach i konkursach, które dostarczyły mnóstwo radości i emocji. Pokaz sprzętu strażackiego był niezapomnianym przeżyciem, a plecenie wianków i malowanie twarzy cieszyło się dużą popularnością, przyciągając zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Nie zabrakło także niezwykłego pokazu tańca z ogniem, który oczarował wszystkich swoją magią i pięknem. Koło Gospodyń Wiejskich z Szyliny zadbało także o smakołyki, serwując regionalne specjały, które kusiły uczestników do skosztowania.
Noc Świętojańska w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną nie tylko dostarczyła niezapomnianych wrażeń i fantastycznych emocji, ale także stanowiła doskonałą okazję do wspólnego świętowania i integracji, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Wydarzenie współfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Strażacko-Sołecki Piknik w Bezledach

W dniu 22 czerwca 2024 r. w Bezledach odbył się Strażacko-Sołecki Piknik Rodzinny. Na gości czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, pokazy psa służbowego Straży Granicznej, animacje dla dzieci oraz konkurencje przygotowane przez strażaków z OSP Bezledy.
W części gastronomicznej można było skorzystać z oferty KGW Bezledy.
Piknik zakończył się zabawą taneczną przy największych przebojach muzyki rozrywkowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Strażacko-Sołecki Piknik w Bezledach

Uroczysta gala "Nasi Najlepsi"

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach jest doskonałą okazją do podsumowań, podziękowań i gratulacji.
W dniu 20 czerwca 2024 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyła się trzecia edycja Gali „Nasi Najlepsi” , zainicjowana przez Wójta Gminy Bartoszyce - Pana Andrzeja Dychę.
Podczas uroczystości najlepsi uczniowie szkół podstawowych Gminy Bartoszyce zostali wyróżnieni tytułem „Prymus szkoły”. Z rąk Pana Wójta otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
 
W roku szkolnym 2023/2024 Prymusami szkół zostali:
1. Elwira Emilianów ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach
2. Alan Kołowrocki ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach,
3. Jagoda Majkowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach,
4. Nadia Szablak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach,
5. Michalina Kabelis ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie,
6. Marcel Wojsiat ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach
 
Wdrożony w roku 2020 fundusz stypendialny sprawił, że na zakończenie roku szkolnego stypendia za wyniki w nauce otrzymało 58 uczniów z klas IV-VIII. Gratulacje popłynęły również do 15 uczniów i ich opiekunów za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2023/2024. Stypendyści otrzymali nagrodę pieniężną oraz listy gratulacyjne i upominki, natomiast rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
Pan Wójt podziękował również dyrektorom szkół za całoroczną pracę na rzecz prowadzonych przez nich szkół.
Uroczystość uświetniły występy wokalne Nikoli Wasiek, Emilii Dedo oraz grupy tanecznej Dance Stars ze Szkoły Podstawowej w Bezledach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Gala "Nasi Najlepsi" 2024

Zbliżające się wydarzenia w Gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się na terenie naszej gminy w trakcie najbliższego weekendu:
 
???? Wakacyjny Piknik Rodzinny w Skitnie, 21 czerwca 2024 r., godz. 17.00,
???? Strażacko-Sołecki Piknik Rodzinny w Bezledach, 22 czerwca 2024 r., godz. 10.00,
???? Noc Świętojańska, Stanica w Szylinie Wielkiej, 22 czerwca 2024 r., godz. 17.00,
???? Piknik Rodzinny w Osiece, 23 czerwca 2024 r., godz. 12.00.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dopłaty dla rolników za praktyki dobrostanowe zwierząt

1 2 3 4 5 6 ... 85

Lokalizacja
Facebook Page Plugin