Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Darmowe badania USG

Wójt Gminy Bartoszyce oraz Fundacja na Rzecz Zdrowia zachęcają do skorzystania z darmowych badań USG.
Rejestracja odbywać się będzie 11 września w godzinach 15:00 - 16:00 w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach (parter przy wejściu głównym).
 

Ogłoszenie - o zamiarze wyboru operatora publicznego transportu zbiorowego

Załączniki

Święto Plonów Gminy Bartoszyce

Dnia 26 sierpnia na stadionie sportowym w Bezledach odbyło się Święto Plonów Gminy Bartoszyce. Uroczystość, jak co roku, rozpoczął barwny korowód prowadzony przez zespoły ludowe, starostów dożynek, władze gminy, poczty sztandarowe OSP, delegacje sołectw niosących wieńce dożynkowe, zaproszonych gości oraz mieszkańców Gminy Bartoszyce.
 
Święto rozpoczęło się Dziękczynną Mszą Polową, która zgodnie z ceremoniałem została odprawiona w intencji Rolników. Jak każdego roku, Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha złożył podziękowania rolnikom Gminy Bartoszyce za trud wkładany każdego dnia w ich ciężką pracę oraz wręczył odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek Wójta Gminy Bartoszyce.
 
Odznaczenia otrzymali:
 • Państwo Alicja i Bogdan Maczuga – tegoroczni Starostowie Święta Plonów
 • Państwo Elżbieta i Marek Wrona
 • Państwo Renata i Paweł Gieczewscy
Po wręczeniu odznaczeń państwowych ogłoszono zwycięzców konkursów:
"Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy":
 • I miejsce - Sołectwo Osieka;
 • II miejsce – Sołectwo Krawczyki;
 • III miejsce - Sołectwo Łabędnik:
 • Wyróżnienie przyznano Sołectwu Sokolica
Konkurs "Czysta i Estetyczna Gmina Bartoszyce":
Kat. Czysta i estetyczna wieś
 • I miejsce – Sokolica
 • II miejsce – Łabędnik
 • III miejsce – Krawczyki
 • Wyróżnienie przyznano wsiom Barciszewo i Dąbrowa
Kat. Czysta i estetyczna posesja
 • I miejsce ex aeuquo – Państwo Joanna i Grzegorz Borysowie z Wipławek oraz Ewelina i Rafał Biały ze Skitna
 • III miejsce – Bożena i Leszek Nurczykowie z Falczewa
"Najpiękniejsze Stoisko Gastronomiczne":
 • I miejsce – KGW Łabędzianki w Łabędniku
 • II miejsce – KGW w Galinach
 • III miejsce – KGW Kiertynianka w Kiertynach Wielkich
Bliny wileńskie – Wereszczaka”
 • I miejsce- KGW Niezapominajki w Osiece
 • II miejsce – KGW Łabędzianki w Łabędniku
Puchary z rąk Wójta Gminy Bartoszyce otrzymali również uczestnicy Turnieju Sołectw:
 • Sołectwo Bezledy za zajęcie I miejsca
 • Sołectwo Łabędnik za zajęcie II miejsca
Zwycięzcy konkursów otrzymali również nagrody pieniężne, dyplomy oraz kwiaty. Podziękowania otrzymały również wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały na tę okoliczność mnóstwo regionalnych potraw. Część oficjalną zakończył występ lokalnych artystów, m.in.: zespoły "To My", "Sielanka", "Gala" oraz "Wojcieszanie".
 
Jak każdego roku, program dożynek był na tyle atrakcyjny, że każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Amatorzy militariów mogli wziąć udział w pokazie sprzętu 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Fani motoryzacji mogli napawać się widokiem wyścigowych aut. Dzieci po wyczerpujących skokach na dmuchańcach mogły spotkać się z gminnym Bibliofelkiem, który zachęcał ich do czytania. Osoby ceniące naturę mogły skorzystać z przejażdżki bryczką, natomiast smakosze swojskiego jadła mogli skosztować potraw przygotowanych przez 11 Kół Gospodyń Wiejskich. Wystawcy stoisk również stanęli na wysokości zadania i sprawili, że tego dnia nie można było narzekać na nudę.
 
To tylko część atrakcji, która czekała na uczestników tego wielkiego wydarzenia, czego potwierdzeniem była wyjątkowo wysoka frekwencja podczas koncertu gwiazd. W tym roku gwiazdami wieczoru byli: Urszula, Kamil Bednarek oraz zespół Playboys.
 
- Wszystkim uczestnikom dożynek oraz osobom, które wsparły nas w ich organizacji - serdecznie dziękujemy za pomoc i mile spędzony czas. - Organizatorzy

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

60Galeria zdjęć: Święto Plonów Gminy Bartoszyce

Komunikat

W terminie do 31 sierpnia 2023 r. rolnicy mogą złożyć (oświadczenie) przyznania płatności dla małych gospodarstw (do 5 ha użytków rolnych) w ramach płatności bezpośrednich.
 
Więcej informacji w załączniku.

Załączniki

Imienne wyniki głosowań radnych - LXXIII 23.08.2023 r.

Imienne wyniki głosowań radnych - LXXIII 23.08.2023 r. do pobrania w załączniku.

Załączniki

Wernisaż zakończenia 41. pleneru w Gminie Bartoszyce

Wernisaż zakończenia 41. pleneru w Gminie Bartoszyce: pasja i talent artystów uhonorowane przez lokalne władze.

Gmina Bartoszyce gościła kolejny wspaniały plener artystyczny, który znów przyniósł niezapomniane prace i nasycone pasją chwile. Uroczyste zakończenie tego wydarzenia miało miejsce podczas wernisażu w piątkowy wieczór 18 sierpnia 2023 r. w Domu Kultury w Bezledach, podczas którego 13 utalentowanym uczestnikom podziękował wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha.

Pan Andrzej Dycha osobiście wyraził wdzięczność i uznanie dla artystów za ich wspaniałe prace oraz niesamowitą pasję, jaką wkładali w swoje dzieła. Ich wkład w kulturalny rozwój Gminy Bartoszyce został należycie doceniony i oznaczony słowami uznania ze strony wójta.

Kolejną osobą, która zabrała głos podczas uroczystości, był Komisarz pleneru, Pan Jan Bachar. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o historii plenerów w Gminie Bartoszyce, zwracając uwagę na ich rozwój i znaczenie dla miejscowej społeczności. Krótko przedstawił również każdego z artystów biorących udział w 41. edycji pleneru, co pozwoliło publiczności na bliższe zapoznanie się z ich twórczością.
 
Wzięli w nim udział:
1. Krzemińska Wioletta
2. Kokoryn Ola
3. Dombek-Rybczyńska Iwona
4. Stasiewicz Józef
5. Witkowska-Hrycek Magdalena
6. Kwiatek Beata
7. Macha Małgorzata
8. Burdyniewicz Zenon
9. Iljasiuk Mariusz
10. Burdyniewicz Maria
11. Bachar Jan
12. Smoleńska Izabela
13. Sibińska Natalia
 
Na wernisażu pojawiła się lokalna telewizja Bart-Sat, której dziękujemy za relację z tego niesamowitego wydarzenia.

Na zakończenie, jako wyraz wdzięczności za udział w plenerze, wójt Gminy Bartoszyce wraz z całym samorządem gminy podziękowali wszystkim artystom serwowanym poczęstunkiem oraz pięknym tortem. To była nie tylko doskonała okazja do delektowania się smakołykami, ale również do wspólnego świętowania i dzielenia się wzruszeniami po udanym plenerze.

Wydarzenie to nie tylko dało artystom możliwość zaprezentowania swoich talentów szerokiej publiczności, ale również przyczyniło się do wzmocnienia więzi między lokalnymi twórcami, a społecznością Gminy Bartoszyce. Plener artystyczny to istotny element kulturalnego krajobrazu regionu, którego organizacja i wspieranie przez lokalne władze przyczynia się do rozwoju artystycznego oraz promocji zasobów kulturowych tej malowniczej gminy.

41. plener w Gminie Bartoszyce to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno artystów, jak i mieszkańców. To także doskonały dowód na to, jak sztuka może budować silne więzi społeczne i przyczyniać się do rozwoju lokalnej społeczności.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: 41. Plener malarski

Informacja Wojskowego Koła Łowieckiego "Daniel".

LXXIII sesję Rady Gminy Bartoszyce

Plener malarski

Od niemalże dwóch tygodni trwa niezwykły plener malarski pod opieką wspaniałego artysty, Jana Bachara! Utalentowani artyści pracują nad swoimi dziełami malarskimi, tworząc wyjątkowe kompozycje pełne pięknych barw i emocji.
 
Uczestników pleneru można było zobaczyć w akcji w okolicach Bramy Lidzbarskiej oraz na „kwadracie” w Bartoszycach oddających się swojej twórczości. Ich pasja i zaangażowanie są niezwykle inspirujące.
 
Aby podziwiać efekty ich pracy, serdecznie zapraszamy na wernisaż prac poplenerowych, który odbędzie się o godzinie 18:00 w piątek, 18 sierpnia w Domu Kultury w Bezledach. Będzie to wspaniała okazja, aby zobaczyć z bliska formaty talentu i odkryć różnorodność artystyczną przedstawioną na płótnach.
 
Zobacz artystów w akcji na naszej stronie FB Gmina Bartoszyce

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Plener malarski

Warsztaty kulinarne w Nalikajmach

Niezwykłe warsztaty kulinarne w Nalikajmach – Odkrywanie smaków Warmii i Mazur
 
Wspaniałe wydarzenie miało miejsce w niedzielę 13 sierpnia 2023 r. w malowniczych Nalikajmach. Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bartoszyce wzięły udział w niezwykłym projekcie o nazwie "Akademia Smaków Warmii i Mazur". Ale nie tylko. W warsztatach wziął udział Pan Andrzej Dycha Wójt Gminy Bartoszyce, aby również podszkolić swoje umiejętności kulinarne. Dzięki naszemu pośrednictwu, chcielibyśmy przekazać słowa wdzięczności od uczestniczek warsztatów do organizatorów za tę niezwykłą kulinarną przygodę.
 
Inicjatywa "Akademia Smaków Warmii i Mazur" ma na celu odkrywanie i propagowanie tradycyjnej regionalnej kuchni Warmii, Mazur i Powiśla. Na warsztatach skupiających się na przygotowaniu potraw z kurczaka, udział wzięły:
Warsztaty prowadził mistrz kulinarny Maciej Maciejewski, który podzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami. Wydarzenie było organizowane przez Bank Żywności w Olsztynie, a wsparciem były Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 
Projekt zakłada przeprowadzenie 19 warsztatów dla blisko stu Kół Gospodyń Wiejskich z wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas warsztatów Panie i Panowie z kół mają okazję zgłębić historię regionalnej gastronomii, poznać charakterystykę produktów oraz techniki ich przetwarzania. Spotkania nie tylko przekazują wiedzę, ale również promują ideę zero waste, czyli minimalizacji odpadów.
 
Po zakończeniu serii warsztatów powstanie "Przewodnik po smakach Warmii i Mazur", który będzie prawdziwym skarbem dla miłośników kuchni regionalnej. Będzie to kompendium wiedzy na temat tradycyjnych potraw, składników oraz sprawdzonych metod przygotowywania smakowitych dań z tego pięknego regionu.
 
Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za tę niezwykłą inicjatywę, która przyczynia się do zachowania i promocji bogatego kulinarnego dziedzictwa Warmii i Mazur. Czekamy z niecierpliwością na więcej takich inspirujących wydarzeń, które prowadzą nas przez niesamowitą podróż po smakach naszej ojczyzny.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na FB Gmina Bartoszyce

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Warsztaty Kulinarne w Nalikajmach

1 ... 4 5 6 7 8 ... 76

Lokalizacja
Facebook Page Plugin