Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Imieniny Parafii i Festyn Odpustowo-Dożynkowy w Łabędniku

Imieniny Parafii i Festyn Odpustowo-Dożynkowy, który odbył się w minioną sobotę 16 września 2023 r. w Łabędniku, ku uciesze organizatorów, zgromadził mieszkańców sołectwa Łabędnik, a razem z nimi ich entuzjazm i uśmiech.

Obchody sołeckiego święta rozpoczęła msza, ktorą odprawiono w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Łabędniku.
Po zakończeniu ceremoniału kościelnego, na miejsce wydarzeń artystycznych ,poprowadzono korowód dożynkowy prowadzony przez proboszcza parafii ks. Pawła Kacprzaka. W korowodzie szli również księża celebrujący mszę dziękczynną, Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, Sołtys Sołectwa Łabędnik, sołtysi sąsiednich wsi oraz parafianie.

Sporym i niezwykle miłym zaskoczeniem okazał się polonez, który stanowił znak do rozpoczęcia obchodów tegorocznego święta.

Na terenie amfiteatru, lokalne Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoiska gastronomiczne, które serwowały szeroki wachlarz potraw, zarówno słodkich, jak i słonych. Dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, a całe rodziny brały udział w konkursach i zabaw integracyjnych. Chętni korzystali z przejażdżki bryczką.

Dożynkom towarzyszyły występy artystyczne, których melodie porywały do śpiewu i tańca. Ważnym punktem spotkania była licytacja, przekazanych przez mieszkańcow, przedmiotów. Cały dochód z licytacji i festynu w wysokości .....przekazany zostanie parafii na remont zabytkowego kościoła.

Ta radosna atmosfera, którą stworzyli organizatorzy oraz zebrani tego dnia na boisku sportowym mieszkańcy sołectwa, pozwoliła na uwolnienie pozytywnych emocji i zabawę do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach Imienin Parafii i okazaną pomoc na rzecz renowacji kościoła. Wszyscy wiemy, jak cenne jest pomaganie i wiemy także, że dobro powraca, dlatego Łabędnik i jego mieszkańcy mają powód do dumy. Budują, a nie rujnują, a to z pewnością wynika z ich zaangażowania i okazanej troski o swoją parafię.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Imieniny Parafii i Festyn Odpustowo-Dożynkowy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin