Aktualności

Dożynki Parafialne w Wojciechach

  • 18-09-2023
W minioną niedzielę, 17 września 2023 r., Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha, wziął udział w Dożynkach Parafialnych w Wojciechach. To niezapomniane wydarzenie przyciągnęło mieszkańców i gości z okolicy.

Po pięknej Mszy Świętej, uczestnicy przeszli w orszaku dożynkowym do miejsca, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców parafii. Ksiądz Proboszcz Adrian Bienasz i Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, niosąc chleb jako symbol życia, pomyślności i dostatku, szli na czele orszaku, w towarzystwie OSP Wojciechy, zespołu ludowego Wojcieszanie, sołtysa Pana Andrzeja Wierzbickiego z Wojciech i uczestników mszy.

Po dotarciu na miejsce, Wójt wygłosił krótką przemowę i podzielił chleb między licznie zgromadzonych mieszkańców Wojciech i okolic. Wszyscy mogli cieszyć się dożynkowym obiadem przy akompaniamencie Zespołu Ludowego Wojcieszanie, który uświetnił tę wyjątkową chwilę swoją muzyką.

Dożynki Parafialne w Wojciechach to nie tylko czas świętowania, ale także wyraz wspólnoty i troski o tradycje. To czas radości, jedności i dzielenia się, podkreślając znaczenie rolnictwa i plonów ziemi w naszym codziennym życiu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Dożynki Parafialne

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją