Andrzejki w grupie "Krasnale" i "Smerfy"

Dnia 27 listopada 2015 roku dobyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Tego dnia dzieci przeniosły się w magiczny świat.
Pomogła im w tym wróżka z kotami Klakierem i Gustawem. Dzieci zostały zapoznane z tradycją obchodzenia dnia św. Andrzeja, z przysłowiami andrzejkowymi.
Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia. Sala wcześniej przygotowana wywołała wśród dzieci nastrój sprzyjający przepowiedniom, które przeprowadzała Wróżka ze swoimi pomocnikami. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Dzięki wspólnej zabawie każdy uczestnik mógł dowiedzieć się, co go dobrego czeka w przyszłości. Nie zabrakło zabawy z bańkami mydlanymi, zabaw z kolorowymi balonami. Zabawa andrzejkowa okazała się wspaniałym doświadczeniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji.
Rozbudziła w dzieciach ciekawość i chęć poznania ludowej tradycji.

1 zdjecie 1 zdjecie 1 zdjecie 1 zdjecie1 zdjecie

1 zdjecie 1 zdjecie