Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Krasnale” uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka- Misia, którego z radością prezentowały przed innymi dziećmi.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania pana i pani Misiowej- dwóch pluszowych Misiów, które towarzyszyły dzieciom przez całe zajęcia.

Przedszkolaki poznały krótką historię święta, bawiły się ze swoimi pluszakami w zabawach ruchowych ze śpiewem

recytowały wiersze o misiach, oraz tańczyły przy piosenkach, takich jak: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „O kochaniu misia”. Dzieci obejrzały

także bajkę o „Misiu Uszatku”, znaną wszystkim od pokoleń. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna wykonana przez dzieci z obu grup.

Ten dzień był pełen wspólnej zabawy, oraz uśmiechu i radości.

Zajęcia uświadomiły dzieciom, że pomimo istniejących obecnie wielu atrakcyjnych zabawek moda na misie nigdy nie przeminie.

1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie