Akcja "Sprzątanie Świata"

Miesiąc wrzesień jest w naszym przedszkolu szczególną okazją do zamanifestowania ekologicznych postaw. w naszym przedszkolu odbyła się Akcja "Sprzątanie Świata". Tego dnia dzieci przypomniały sobie oraz zapoznały się ze sposobami dbania o środowisko, wiedzą, że należy segregować odpady a także zapoznały się ze znaczeniem słowa recykling. Wszystkie bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Sprawnie posegregowały do koszy papier, plastik i szkło. Dzieci wykonały prace plastyczna pt. „Śmietnikowy cudak” oraz z wielkim zainteresowaniem obejrzały projekcję filmu „Eko rodzina”. Następnie wszyscy wyruszyli w teren, aby posprzątać miejsca zabrudzone wokół przedszkola. Cel akcji został osiągnięty. Wzbudził i wzmocnił u dzieci świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne.

1 zdjecie1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie  1 zdjecie