Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Piknik Rodzinny w Osiece

Dzisiejszy piknik rodzinny w Osiece odbył się dzięki zaangażowaniu i pomysłowości Koła Gospodyń Wiejskich Niezapominajki w Osiece, które zadbało o atrakcje kulinarne i animacyjne na przysłowiową piątkę z plusem.
Mimo mało korzystnej aury wszyscy uczestnicy spotkania bawili się wyśmienicie, a to przecież cieszy, jak nic innego, zwłaszcza w tak deszczowe popołudnie, które jak się okazało nie było żadną przeszkodą do radosnej zabawy.
Piknik współfinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Piknik Rodzinny w Osiece

Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Noc Świętojańska, obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca, to jedno z najbardziej magicznych i fascynujących świąt w Polsce. Jest to czas pełen obrzędów i tradycji, których korzenie sięgają czasów pogańskich. Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały, obchodzona jest w dzień letniego przesilenia, kiedy natura kwitnie w pełni, a siła życiodajna przyrody jest największa.
Wspaniała Noc Świętojańska, 22 czerwca 2024, w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną również była wyjątkowym wydarzeniem, które gromadziło ludzi z różnych środowisk i wieków. W otoczeniu pięknej przyrody i magicznej atmosfery wszyscy stali się częścią niezapomnianego święta, które nie tylko celebrowało tradycję i kulturę, ale także integrowało społeczność i troszczyło się o dziedzictwo.
Podczas tej wyjątkowej Nocy Świętojańskiej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach i konkursach, które dostarczyły mnóstwo radości i emocji. Pokaz sprzętu strażackiego był niezapomnianym przeżyciem, a plecenie wianków i malowanie twarzy cieszyło się dużą popularnością, przyciągając zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Nie zabrakło także niezwykłego pokazu tańca z ogniem, który oczarował wszystkich swoją magią i pięknem. Koło Gospodyń Wiejskich z Szyliny zadbało także o smakołyki, serwując regionalne specjały, które kusiły uczestników do skosztowania.
Noc Świętojańska w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną nie tylko dostarczyła niezapomnianych wrażeń i fantastycznych emocji, ale także stanowiła doskonałą okazję do wspólnego świętowania i integracji, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Wydarzenie współfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Strażacko-Sołecki Piknik w Bezledach

W dniu 22 czerwca 2024 r. w Bezledach odbył się Strażacko-Sołecki Piknik Rodzinny. Na gości czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, pokazy psa służbowego Straży Granicznej, animacje dla dzieci oraz konkurencje przygotowane przez strażaków z OSP Bezledy.
W części gastronomicznej można było skorzystać z oferty KGW Bezledy.
Piknik zakończył się zabawą taneczną przy największych przebojach muzyki rozrywkowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12Galeria zdjęć: Strażacko-Sołecki Piknik w Bezledach

Uroczysta gala "Nasi Najlepsi"

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach jest doskonałą okazją do podsumowań, podziękowań i gratulacji.
W dniu 20 czerwca 2024 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyła się trzecia edycja Gali „Nasi Najlepsi” , zainicjowana przez Wójta Gminy Bartoszyce - Pana Andrzeja Dychę.
Podczas uroczystości najlepsi uczniowie szkół podstawowych Gminy Bartoszyce zostali wyróżnieni tytułem „Prymus szkoły”. Z rąk Pana Wójta otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
 
W roku szkolnym 2023/2024 Prymusami szkół zostali:
1. Elwira Emilianów ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach
2. Alan Kołowrocki ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach,
3. Jagoda Majkowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach,
4. Nadia Szablak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach,
5. Michalina Kabelis ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie,
6. Marcel Wojsiat ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach
 
Wdrożony w roku 2020 fundusz stypendialny sprawił, że na zakończenie roku szkolnego stypendia za wyniki w nauce otrzymało 58 uczniów z klas IV-VIII. Gratulacje popłynęły również do 15 uczniów i ich opiekunów za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2023/2024. Stypendyści otrzymali nagrodę pieniężną oraz listy gratulacyjne i upominki, natomiast rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
Pan Wójt podziękował również dyrektorom szkół za całoroczną pracę na rzecz prowadzonych przez nich szkół.
Uroczystość uświetniły występy wokalne Nikoli Wasiek, Emilii Dedo oraz grupy tanecznej Dance Stars ze Szkoły Podstawowej w Bezledach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Gala "Nasi Najlepsi" 2024

Zbliżające się wydarzenia w Gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się na terenie naszej gminy w trakcie najbliższego weekendu:
 
???? Wakacyjny Piknik Rodzinny w Skitnie, 21 czerwca 2024 r., godz. 17.00,
???? Strażacko-Sołecki Piknik Rodzinny w Bezledach, 22 czerwca 2024 r., godz. 10.00,
???? Noc Świętojańska, Stanica w Szylinie Wielkiej, 22 czerwca 2024 r., godz. 17.00,
???? Piknik Rodzinny w Osiece, 23 czerwca 2024 r., godz. 12.00.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dopłaty dla rolników za praktyki dobrostanowe zwierząt

Wybrano sołtysów i rady sołeckie!

W maju i czerwcu 2024 r. odbyły się wybory sołeckie we wszystkich 32 Sołectwach Gminy Bartoszyce, podczas których wybierani byli Sołtysi oraz Rady Sołeckie na następną kadencję w latach 2024-2029.
Zmiany na stanowisku Sołtysa zaszły w 8 sołectwach: Bezledy, Gromki, Krawczyki, Minty, Spytajny, Tolko, Trutnowo, Witki.
Należy podkreślić, że tegoroczne wybory sołeckie cieszyły się dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Wyniki wyborów w poszczególnych sołectwach:
 
1. Sołectwo Barciszewo
Sołtys - Szablak Zofia (kolejna kadencja)   
Rada Sołecka: Szablak Krzysztof, Bucik Marek
 
2. Sołectwo Bąsze        
Sołtys - Księżnik Wioleta (kolejna kadencja)
Rada Solecka: Artymiak Mariusz, Warzyńska Marlena, Biały Jan
 
3. Sołectwo Bezledy
Sołtys - Moczulski Kamil                 
Rada Sołecka: Gabryszewski Jacek, Sulej Justyna, Pycka Mariusz, Żyliński Krzysztof, Adamczuk Małgorzata
 
4. Sołectwo Borki                    
Sołtys – Krysiński Kazimierz (kolejna kadencja)    
Rada Sołecka: Kiszka Anna, Krysiński Franciszek, Krysińska Maria
 
5. Sołectwo Dąbrowa
Sołtys - Sośnicka Urszula (kolejna kadencja)          
Rada Sołecka: Gąsior Magdalena, Kondraciuk Sylwia
 
6. Sołectwo Galiny
Sołtys - Przybysz Marcin (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Bocis Łukasz, Kisiel Maria, Słupianek Bogusław, Wojciechowski Henryk
 
7. Sołectwo Gromki
Sołtys - Piskorz Arkadiusz   
Rada Sołecka: Pudełek Kamil, Sidorowicz Stanisław
 
8. Sołectwo Kiersity
Sołtys - Niebrzegowska Małgorzata (kolejna kadencja)     
Rada Sołecka: Więcek Mieczysław, Tumasz Martyna
 
9. Sołectwo Kiertyny Wielkie
Sołtys - Staniec Marek (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Grudka Grzegorz, Cycyńska Anna
 
10. Sołectwo Kinkajmy 
Sołtys - Rogowski Ireneusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kosztykiewicz Beata, Mucha Julita, Deptuła Mariusz
 
11. Sołectwo Krawczyki
Sołtys - Masiulaniec Paweł
Rada Sołecka: Wasylik Karolina, Kruczyńska Teresa
 
12. Sołectwo Łabędnik  
Sołtys - Michalec Mariusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Adamowicz Anna, Białousz Dorota, Warmke Bożena, Siwon Ewa
 
13. Sołectwo Łojdy        
Sołtys - Czaplicki Piotr Krzysztof (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Mackiel-Potrzuska Czesława, Dąbkowski Marian
 
14. Sołectwo Maszewy  
Sołtys - Przybyłek Mirosław (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Waśniewski Jerzy, Mączyński Roman, Sturlis Krzysztof
 
15. Sołectwo Minty
Sołtys - Łukasik Jacek          
Rada Sołecka: Opoka Łukasz, Mierzejewski Ryszard, Kozłowski Andrzej
 
16. Sołectwo Nalikajmy
Sołtys - Bała Jacek (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Wójcik Krzysztof, Pac Arkadiusz
 
17. Sołectwo Osieka       
Sołtys - Brożko Bogusław (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kupisz Rafał, Kupisz Henryka
 
18. Sołectwo Połęcze      
Sołtys - Bryl Zofia (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Pawlak Anna, Pleskot Artur, Rakowska Monika
 
19. Sołectwo Rodnowo
Sołtys - Ferdycz Wojciech (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Fidrych Dariusz, Kulińska Urszula, Szczypior Bożena
 
20. Sołectwo Skitno                   
Sołtys - Biały Ewelina (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Zajchowska Katarzyna, Pasławski Jarosław
 
21. Sołectwo Sokolica    
Sołtys - Rubach Ewa (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kowalczyk Ewa, Mazurowska Magdalena, Gajc Halina
 
22. Sołectwo Spytajny   
Sołtys - Łukaszewicz Małgorzata     
Rada Sołecka: Meslin Aleksander, Andruszkiewicz Jadwiga
 
23. Sołectwo Szylina Wielka
Sołtys - Narkowicz Krzysztof (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Waręcki Zbigniew, Basiak Wacław
 
24. Sołectwo Tapilkajmy
Sołtys - Wojtowicz Grzegorz (kolejna kadencja)    
Rada Sołecka: Bucik Iwona, Jóźwik Przemysław
 
25. Sołectwo Tolko        
Sołtys - Kozłowska Bogusława        
Rada Sołecka: Kopytek Grzegorz, Mieliwodzki Jacek
 
26. Sołectwo Trutnowo
Sołtys - Barszczewski Tadeusz        
Rada Sołecka: Gojło Krystyna, Barszczewska Edyta
 
27. Sołectwo Wajsnory             
Sołtys - Balińska Ewelina (kolejna kadencja)         
Rada Sołecka: Mikita Anna, Czepanko Sylwia
 
28. Sołectwo Węgoryty 
Sołtys - Walczak Eugeniusz (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Kryczka Alina, Siedlecki Stanisław
 
29. Sołectwo Wirwilty
Sołtys - Bogdaniuk Justyna (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Czaplicki Krzysztof, Tatol Ewelina, Gołębiowska Wioletta
 
30. Sołectwo Witki
Sołtys - Łastowska Agnieszka          
Rada Sołecka: Madejek Barbara, Kleinschmidt Mariusz
 
31. Sołectwo Wojciechy
Sołtys - Wierzbicki Andrzej (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: Robert Piecewicz, Łukasz Socha, Krzysztof Iwański
 
32. Sołectwo Żydowo    
Sołtys - Herman Małgorzata (kolejna kadencja)
Rada Sołecka: W celu wybrania członków Rady Sołeckiej Sołectwa Żydowo zostanie ustalony nowy termin wyborów.
 
Dziękujemy za Państwa obecność za zebraniach, a wybranym Sołtysom i członkom Rad Sołeckich serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów w codziennej pracy na rzecz swoich Sołectw.

Gminne Dni Rodziny w Dąbrowie

Wczorajsze Gminne Dni Rodziny odbyły się jak rok temu w Dąbrowie, ale tym razem na terenie zielonym przy świetlicy wiejskiej. To rodzinne święto otworzył Wójt Gminy Bartoszyce i pani sołtys sołectwa Dąbrowa.
Wydarzenie miało na celu podkreślenie bezcennej wartości, jaką jest rodzina, dlatego tym bardziej ucieszył fakt, że na obchodach pojawiło się tak dużo mieszkańców gminy.
Spotkaniu towarzyszyły występy lokalnych artystów, którymi byli: zespół ludowy SOKOLIKI z Sokolicy, uczestniczki zajęć wokalnych z Wojciech i Bezled, tancerze z mobilnej szkoły tańca Moving Art. Nie zabrakło również atrakcji w postaci sportowego widowiska karateków z Klubu Kyokushin Karate z Bartoszyc oraz tanecznej prezentacji zespołu tańca regionalnego SAGA, również z Bartoszyc. Występy zakończył familiada skierowana do dzieci i ich rodziców, która wywołała mnóstwo uśmiechu i radości zarówno u uczestników, jak również obserwatorów konkursowych potyczek. Wszyscy zaangażowani w animacyjne aktywności otrzymali słodkie nagrody.
Dzieci korzystały z ulubionej formy spędzania wolnego czasu, jakim są dmuchane zjeżdżalnie i niezmiennie chętnie zdobiły twarze kolorowymi malunkami. O smaki na talerzach zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie, a zabawę w pianie zapewnili strażacy z OSP Galiny.
 
Gminne Dni Rodziny współfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: Gminne Dni Rodziny w Dąbrowie

Bezpieczne wakacje

Dzisiaj, strażacy z OSP Bezledy wzięli udział w akcji edukacyjnej pn. "BEZPIECZNE WAKACJE", która zorganizowana została na terenie Jeziorka Mleczarskiego przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.W trakcie wydarzenia strażacy OSP wsparli prezentację epizodów z zakresu ratownictwa wodnego i nurkowego.
Hasłami dzisiejszej akcji były:
- dowołaj
- dosięgnij czymś
- dorzuć
- dowiosłuj
- dopłyń.
 
Życzymy wszystkim udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Bezpieczne wakacje

III sesja Rady Gminy Bartoszyce

1 2 3 4 5 6 ... 84

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin