Aktualności
Szukamy „Wolontariusza Roku 2018”
- 14-01-2019
- drukuj
Ogłaszamy konkurs na „Wolontariusza Roku 2018”. Jeśli na terenie Twojej miejscowości są osoby godne nagrodzenia za zaangażowanie, innowacyjność działania, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych działaniach, to wyślij zgłoszenie w konkursie na „Wolontariusza Roku 2018″.
Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 23 listopada 2018 r.
Formularze zgłoszeniowe można pobrać w pok. 103 Urzędu Gminy Bartoszyce, na stronie BIP i www.gmina-bartoszyce.pl.
Nowe konkursy z PROW
- 14-01-2019
- drukuj
Informujemy, że LGD Warmiński Zakątek ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji przez podmioty inne niż LGD w ramach LSR 2014 – 2020 realizowanej w ramach poddziałania 19.2. Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w terminie od 5 do 20 listopada 2018 roku na:
- a) Wzmocnienie Kapitału Społecznego:
Poprawa Funkcjonalności Lokalnych Centrów Animacji
Minimalna wartość projektu: 5 000 złotych
Minimalna kwota wsparcia: 5 000 złotych
Maksymalna kwota wsparcia: 20 000 złotych
Minimalna kwota wsparcia: 5 000 złotych
Maksymalna kwota wsparcia: 20 000 złotych
- b) Działania na rzecz ochrony środowiska i zmian klimatycznych
Minimalna wartość projektu: 5 000 złotych
Minimalna kwota wsparcia: 5 000 złotych
Maksymalna kwota wsparcia: 20 000 złotych
Minimalna kwota wsparcia: 5 000 złotych
Maksymalna kwota wsparcia: 20 000 złotych
Więcej szczegółów na stronie: www.warminskizakatek.pl
XIII edycja programu „Trzymaj formę!”
- 14-01-2019
- drukuj
Z nowym rokiem szkolnym ruszyła kolejna XIII edycja programu „Trzymaj formę!”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny, którego głównymi celami jest propagowanie zdrowego stylu życia, promowanie zbilansowanego odżywiania, dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i zdobycie umiejętności korzystania z nich oraz zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej. Program ten skierowany jest do uczniów klas V, VI i VII szkół podstawowych oraz ich rodziców. Do XIII edycji programu przystąpiło 15 szkół z terenu powiatu bartoszyckiego.
Projekt programu „Trzymaj formę!” jest ciekawym wyzwaniem dla młodych ludzi. Zdobyte w nim doświadczenie pomaga rozwijać zainteresowania uczniów, wpływa na proces zdobywania nowej wiedzy a także pozwala wykształcić umiejętność radzenia sobie z zagrożeniami. Pokazuje rodzicom i nauczycielom jak walczyć z problemem m.in. otyłości i nadwagi. Buduje prawidłowe relacje i uczy dobrych zachowań.
Projekt programu „Trzymaj formę!” jest ciekawym wyzwaniem dla młodych ludzi. Zdobyte w nim doświadczenie pomaga rozwijać zainteresowania uczniów, wpływa na proces zdobywania nowej wiedzy a także pozwala wykształcić umiejętność radzenia sobie z zagrożeniami. Pokazuje rodzicom i nauczycielom jak walczyć z problemem m.in. otyłości i nadwagi. Buduje prawidłowe relacje i uczy dobrych zachowań.
Ślubowanie w szkole w Żydowie
- 14-01-2019
- drukuj
W Szkole Podstawowej w Żydowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obecny zastępca wójta gminy Bartoszyce Bogdan Miluski przekazał pracownikom szkoły życzenia oraz wręczył nagrody wójta gminy Bartoszyce. Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślana jest wiodąca rola nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Dyrektor szkoły Beata Szymko złożyła podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Zostały wręczone nagrody dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od Joanny Rurki, przedstawicielki Szkolnej Rady Rodziców. Pani Joanna w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie również złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. W Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to moment, na który czeka niejeden pierwszoklasista, to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Trwają zajęcia projektowe w Osiece
- 14-01-2019
- drukuj
W Świetlicy Wiejskiej w Osiece odbyły się kolejne zajęcia plastyczne oraz warsztaty z quilingu w ramach projektu „Mieszkańcy Sołectwa Osieka kuźnią talentów i inicjatyw” realizowanego przez grupę nieformalną „Tęcza” z Osieki w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tolko.
Tym razem uczestnicy wykazywali się zdolnościami plastycznymi. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przygotowali kotyliony metodą quilingu.
Projekt otrzymał dofinansowanie z konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście. Projekt jest współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Ludowy śpiew w Tolko
- 14-01-2019
- drukuj
W niedzielę 28 października 2018r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko odbędzie się spotkanie z zespołem śpiewaczym „Wojcieszanie”. Będzie to drugie z trzech spotkań zaplanowanych w ramach projektu „Niechaj wieść o tej krainie w wojcieszańskim śpiewie płynie”. Dofinansowanie projektu uzyskała nieformalna grupa „Zgodna Dłoń” z Wojciech do konkursu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez LGD Warmiński Zakątek we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.
Spotkanie uczniów z policjantami
- 14-01-2019
- drukuj
Szkołę Podstawową w Wojciechach odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem. Policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z zachowaniami agresywnymi oraz bezpieczeństwem w domu i w szkole. Tematem pogadanki były także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się, panujące w szkole i poza nią. Funkcjonariusze policji uwrażliwili uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne, będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów, podawały przykłady niewłaściwego zachowania się. Podczas spotkania dzieci otrzymały cenne wskazówki, jak postępować, by żyć lepiej i bezpieczniej, do kogo zwrócić się i gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości.
Skrzynka pocztowa powinna być przy każdej posesji
- 14-01-2019
- drukuj
Skrzynka pocztowa powinna znajdować się na każdej posesji. To dziś w Polsce prawny obowiązek. Jednak skrzynka to również element krajobrazu naszych wsi, miasteczek i miast, który powinien być standardem – jak numer domu czy dzwonek do drzwi.
Każdy z nas – mieszkańców gminy, otrzymuje przecież na adres domowy listy, gazety lub zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłek. Oczywiście z różną częstotliwością – jedni niemal codziennie, inni rzadziej, np. kilka razy w roku. Wszystkim nam jednak zdarza nam się narzekać, że listy lub gazety są zamoczone, zniszczone lub, że nie otrzymaliśmy oczekiwanego listu, awiza.
Konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
- 11-01-2019
- drukuj
Na początku roku szkolnego nauczyciele i uczniowie klas I- III ze Szkoły Podstawowej w Wojciechach przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów, gdzie można wygrać księgozbiór dla szkolnej biblioteki.
Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Szkoła otrzymała materiały motywacyjne dla uczniów i rodziców: mini albumy na naklejki dla dzieci, które bardzo zainspirowały ich do codziennego głośnego czytania. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu było zebranie przez dzieci 21 naklejek. Nauczyciele przyznawali naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. Na zajęciach wychowawcy jak również uczniowie czytali otrzymaną przez sieć sklepów Biedronka książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu słodziaków”. Urozmaiceniem i największą frajdą przy czytaniu książki były otrzymane maskotki wszystkich Słodziaków.
Ponadto w szkole zorganizowany został „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” z udziałem rodziców i Kingi Chodary z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.
Na początku klasa II zaprezentowała dla wszystkich gości taniec do piosenki „Chodź poznaj Gang Słodziaków”- wszyscy uczniowie zaprezentowali się we własnoręcznie wykonanych maskach zwierząt występujących w piosence. Po wykonanej piosence pani z Nadleśnictwa zapoznała uczniów z kilkoma informacjami o tym , czym się zajmuje w swojej pracy a następnie przeczytała krótką historyjkę o kilku leśnych przyjaciołach z książki pt. „ Gang Słodziaków”. Po przeczytaniu dzieci odpowiadały na szereg pytań, które zadawała im pani leśnik dotyczących treści historyjki. Niespodzianką stała się przygotowana przez panią Kingę prezentacja multimedialna pt. „Kto mieszka w lesie”, która bardzo zainteresowała i zaangażowała dzieci do słuchania a później do zadawania różnych pytań o zwierzętach, które występują w lasach. Na koniec pani leśniczy wyjęła z magicznej skrzyni eksponaty różnych ptaków występujących w Polsce o których w bardzo interesujący sposób opowiedziała. Na zakończenie dzieci za pomocą rolek po ręcznikach papierowych, które przypominały kształtem lornetki , wypatrywały zwierzęta w wykonanej przez rodziców dekoracji sali. W tym dniu uczniowie przy wsparciu zaproszonych rodziców wykonali także drugą część pracy konkursowej, gdzie należało napisać lub narysować własną historię o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
9Galeria zdjęć: Konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
Rozegrali turniej tenisa stołowego
- 11-01-2019
- drukuj
W Gminnej Hali Sportowej w Bezledach odbył się turniej „Tenis stołowy moją dyscypliną sportu”.
Celem turnieju było m.in. zachęcenie do uprawiania tenisa stołowego oraz zapewnienie wszystkim uczestnikom zajęć ciekawych form rekreacyjno-sportowych. Rywalizacja dziewcząt i chłopców odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych – I kat. – rocznik 2006 i młodsi oraz II kat – rocznik 2005 – 2003.
Wyniki turnieju:
Rocznik 2006 i młodsi
Dziewczęta
I m. Gralewska Aleksandra – ZSz-P Bezledy
II m. Kowalczyk Julia – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
III m. Kanarek Aleksandra – SP Sokolica
Chłopcy
I m. Groszyk Wojciech – ZSz-P Bezledy
II m. Aduła Radosław –SP Wojciechy
III m. Woliński Michał – SP Żydowo
Rocznik 2005 – 2003
Dziewczęta
I m. Ikier Julia – ZSz-P Bezledy
II m. Huszcza Aleksandra – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
III m. BiałouszWiktoria – SP Sokolica
Chłopcy
I m. Chilimończyk Michał – SP Sokolica
II m. Dedo Tomasz – ZSz-P Bezledy
III m. Aduła Maciej – SP Wojciechy
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
31Galeria zdjęć: Turniej tenisa stołowego
Warto zobaczyć
- „Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza"
- Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
- Gminna Biblioteka Publiczna
- Gminna Hala Sportowa w Bezledach
- Czyste powietrze
- GreenVelo
- Polityka społeczna
- Projekty PROW 2014-2020
- LGD Warmiński Zakątek
- e-Usługi
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
- e-Konsultacje
- Dyżury aptek 2023
- Oświata
- Ogłoszenia - Nieruchomości Gminne
- Inwestycje
- Cyfrowa gmina
- Deklaracja dostępności
- Poznaj Polskę
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Door to door
- Ministerstwo Sprawiedliwości
- Polski Ład
- Cyberbezpieczny samorząd